Prosím o konzultaci, firma mi převzala restauraci a vzala i zaměstnance, máme s nimi nové smlouvy. Zaměstnanci si ale u bývalého majitele vybrali více dovolené, než na kterou měli nárok, je možné jim ji u nového zaměstnavatele odečíst? Podle mě nelze, ale paní účetní původního zaměstnavatele tvrdí že lze. Já si myslím že měla zaměstnancům ponížit poslední mzdu o přečerpanou dovolenou, nejsem si jistá mzdy dělám okrajově, tak zda tam není nějaká klička, žádnou písemnou dohodu spolu zaměstnavatelé neuzavřely o nějakém vyrovnání dovolené.
V případě, že mezi sebou nemají smlouvu o převodu zaměstnanců, pak se skutečně měla přečerpaná dovolená vyřešit v rámci původního pracovního poměru.
ZP
Získejte profesionální odpověď na své otázky z oboru účetnictví a daní. Konzultace probíhají formou e-mailu, online callu nebo osobního setkání.
Taxomat je váš digitální pomocník pro snadné a rychlé vyřešení daní. Získejte přehled, eliminujte chyby a zpracujte daňové přiznání bez zbytečné námahy. Ušetřete čas i starosti – vyzkoušejte Taxomat ještě dnes!