FO neplátce DPH aktuálně podána žádost o registraci k DPH. Chtěla jsem se zeptat na zkušenosti, pokud FO schválí žádost stane se plátcem ji od data podání žádosti? Myslím si, že až po schválení a do doby rozhodnutí by měl vystavovat faktury bez DPH, je to tak?
Záleží na registraci. Pokud je dobrovolná, tak poté čekám a stávám se plátcem od dne následujícího po oznámení rozhodnutí (do té doby vystavuji FA bez DPH).
Pokud se jedná o zákonnou registraci:
V daných případech nečekám na rozhodnutí. Dám si ovšem pozor, že čekám na RCH (tuzemský), protože je třeba, aby to bylo vidět v registru (bez toho nelze režim použít).
§ 94 ZDPH
Získejte profesionální odpověď na své otázky z oboru účetnictví a daní. Konzultace probíhají formou e-mailu, online callu nebo osobního setkání.
Taxomat je váš digitální pomocník pro snadné a rychlé vyřešení daní. Získejte přehled, eliminujte chyby a zpracujte daňové přiznání bez zbytečné námahy. Ušetřete čas i starosti – vyzkoušejte Taxomat ještě dnes!