Mám dotaz ohledně účtování odložené daně. Pokud v prvním roce účtuji na účet 426, zůstane na něm tahle hodnota na věky věků a nebo ji přesouvám, stejně jako v případě oprav a chyb oproti 428, 429? Když nad tím přemýšlím, tak se to pak v případě zrušení titulu na 42x dostane přes 592 a tím se to ,,vyrovná”. Nebo nad tím uvažuji špatně?
Odložený daňový závazek: 426 / 481, v dalším účetním období se 426 rozpustí: 42x / 426.
Odložená daňová pohledávka (pozor na zásadu opatrnosti): 481 / 426, v dalším účetním období se 426 rozpustí: 426 / 42x.
VPP
Získejte profesionální odpověď na své otázky z oboru účetnictví a daní. Konzultace probíhají formou e-mailu, online callu nebo osobního setkání.
Taxomat je váš digitální pomocník pro snadné a rychlé vyřešení daní. Získejte přehled, eliminujte chyby a zpracujte daňové přiznání bez zbytečné námahy. Ušetřete čas i starosti – vyzkoušejte Taxomat ještě dnes!