Mám dotaz ohledně prodeje nemovitosti. Přebírám PO- plátce DPH a vidím že prodal nemovitost v roce 2024. Jedna se o uskutečněna plnění osvobozena od daně. Toto plnění ale do přiznání DPH na řádek 50 nevstoupilo kvůli špatnému členění ( je tam členění bez DPH, takže do DPH to nevlezlo vůbec). Co teď? Mam podat dodatečné přiznání? Nebo už to neřešit? Jak byste postupovali?
Podat dodatečné DPH a uvést plnění na ř. 50 + 51 bez nároku, pokud se nejedná o nedílnou součást ekonomické činnosti.
§ 4a ZDPH
§ 56 ZDPH
Získejte profesionální odpověď na své otázky z oboru účetnictví a daní. Konzultace probíhají formou e-mailu, online callu nebo osobního setkání.
Taxomat je váš digitální pomocník pro snadné a rychlé vyřešení daní. Získejte přehled, eliminujte chyby a zpracujte daňové přiznání bez zbytečné námahy. Ušetřete čas i starosti – vyzkoušejte Taxomat ještě dnes!